Przykłady systemów informatycznych
Współcześnie większość procesów biznesowych wpierają rozmaite narzędzia IT, które ułatwiają wymianę i analizę danych, a także pozwalają świadomiej zarządzać różnymi działami firmy. Jakie programy są najbardziej użyteczne? Przedstawiamy przykłady systemów informatycznych, które są niezwykle przydatne w każdej firmie!
Spis treści
Przykłady systemów informatycznych
Przykłady systemów informatycznych, które doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwie, można mnożyć. Wśród nich wymienia się zwykle oprogramowania różnych typów, których nazwy kryją się pod różnymi skrótami. Zdecydowanie najpopularniejsze są m.in.:
- systemy CRM (ang. Client Relationship Management) – głównie przeznaczone do zarządzania relacjami z klientami, nadzorowania projektów i komunikacji wewnętrznej;
- systemy DMS (ang. Data Management System) – odpowiedzialne za elektroniczny obieg dokumentów, czyli ułatwione gromadzenie, porządkowanie, udostępnianie oraz archiwizację danych;
- Systemy BI (ang. Business Intelligence) – narzędzia do analityki biznesowej, tworzące szczegółowe raporty na podstawie zebranych informacji;
- systemy ERP (ang. Enterprise Resources Planning) – programy odpowiedzialne za zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa.
Współcześnie powszechnie można spotkać się z zastosowaniem wszystkich tych przykładów systemów informatycznych, zwykle w formie specjalnej platformy. Nowoczesne narzędzia IT mogą być ze sobą w pełni kompatybilne, dzięki czemu da się swobodnie przekazywać informacje. Osoby uprawione zyskują w ten sposób łatwy dostęp do potrzebnych danych, a także licznych funkcji, które usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków.
Jak systemy informatyczne mogą pomóc firmom?
Chociaż dynamiczny rozwój technologii IT sprawił, że jest ona w zasadzie wszechobecna, wielu przedsiębiorców nadal nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak systemy informatyczne mogą pomóc firmom. Tymczasem dzięki nim można zupełnie zmienić organizację pracy, odkrywając nowy potencjał. W wielu przypadkach ta pozornie prosta zmiana, jaką jest wdrożenie nowoczesnego oprogramowania, znacznie przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa. Nie bez powodu takie rozwiązania są już popularne w każdym sektorze i branży.
Świetnym przykładem znanego, profesjonalnego systemu informatycznego jest np. Comarch ERP Optima. Usprawnia zarządzanie księgowością, sprzedażą, dystrybucją, magazynem itp. Znacznie przyspiesza i ułatwia realizację wyznaczonych zadań, automatyzując wiele procedur. W efekcie stanowi ogromne wsparcie zarówno dla zarządu, jak i przedstawicieli innych działów, m.in. księgowości, kadr, sprzedaży czy obsługi magazynu. W tym wariancie system jest dostosowany do potrzeb mniejszych i średnich firm, ale producent posiada też rozbudowaną opcję dla większych korporacji, czyli Comarch ERP XL.
Przykłady systemów informatycznych Grupy Connecto
Grupa Connecto jest wieloletnim partnerem biznesowym oraz przedstawicielem słynnej marki Comarch – firmy cenionej na polskim i europejskim rynku IT. Dystrybuuje szereg znanych programów, a także oferuje własne, autorskie rozwiązania, przygotowane przez zespół 70 specjalistów.
Platforma Connecto
Platforma Connecto jest systemem modułowym, składającym się z idealnie dobranych narzędzi IT. Jest przeznaczony do szeroko rozumianego zarządzania biznesem. Oferuje następujące moduły:
- obieg dokumentów,
- CRM,
- Zarządzanie projektem,
- Bussines Intelligence.
Od kilkunastu lat platforma jest rozwijana we współpracy z Klientami. Za każdym razem jest personalizowana, przez co pod każdym względem jest przydatna i maksymalnie rentowna. W ten sposób płaci się za to, co rzeczywiście jest potrzebne.
- funkcjonalność – po wdrożeniu platformy da się znacznie podnieść jakość oferowanych usług i/lub produktów, dzięki zwiększeniu efektywności pracy;
- elastyczność i skalowalność – platforma dostosowuje się do aktualnych potrzeb firmy. W optymalnym zakresie upraszcza organizację, dostęp i archiwizację dokumentów, pomaga prowadzić projekty, a także przyczynia się do tworzenia relacji z klientami. W razie potrzeby może być odpowiednio rozwijana;
- integralność – przy korzystaniu z platformy w jednym miejscu zyskuje się dostęp do baz danych innych programów, m.in. ERP. Dzięki temu można usprawnić wymianę informacji, zapobiega się błędom i pomyłkom, a także da się wykonywać zaawansowane analizy biznesowe;
- mobilność – platforma jest dostępna z każdego urządzenia, z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy komputer, smartfon lub tablet z połączeniem internetowym. Do korzystania z systemu nie jest konieczne instalowanie żadnego oprogramowania;
- intuicyjność – interfejs platformy jest niezwykle prosty w obsłudze, dlatego po wdrożeniu jej w firmie nie trzeba przeprowadzać zaawansowanych szkoleń dla pracowników.
Lepsze zarządzanie, w szczególności informacjami i dokumentami, umożliwia dynamiczny rozwój przedsiębiorstwom z każdej branży. Inwestycja w takie rozwiązanie pozwala podnieść konkurencyjność firmy i poprawić jej wizerunek, a co za tym idzie, zwiększyć zyski.
Neon Connecto
Neon Connecto jest profesjonalnym systemem informatycznym przeznaczonym do zarządzania firmą. Z jego pomocą można m.in.:
- sporządzić, zatwierdzić i przekazać w obieg dokumenty,
- rozplanować i realizować poszczególne etapy projektów,
- kontrolować budżet,
- dbać o relacje z kontrahentami,
- rozdysponowywać zadania i tworzyć harmonogramy pracy,
- prowadzić komunikację wewnętrzną i zewnętrzną.
- pulpit (wirtualne biurko),
- moje zadania,
- kontrahenci,
- obieg dokumentów,
- działania,
- projekty,
- raporty,
- kalendarz.
Nowoczesne rozwiązania znacznie usprawniają funkcjonowanie firmy, ułatwiając i automatyzując wiele formalności. Do tego Neon korzysta z łączonej bazy danych – jest kompatybilny z systemami ERP, DMS, CRM itp.
Przy tym system jest wyjątkowo przyjazny i prosty w obsłudze. Jego wdrożenie nie trwa długo – nie powinien być zbyt trudny nawet dla pracowników ze starszych pokoleń. Doskonale sprawdza się też przy pracy zdalnej, ponieważ jest dostępny również na urządzenia mobilne. Nie trzeba go instalować, dlatego bez problemu można z niego korzystać także na prywatnym sprzęcie, w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.
W miarę potrzeb Neon może być udoskonalany o kolejne funkcjonalności. Również jest personalizowany, dlatego zawiera dowolny, indywidualnie przystosowany proces biznesowy. Jego elastyczność i skalowalność sprawiają, że przez wiele lat może z powodzeniem być cały czas wykorzystywany w firmie – jest na bieżąco aktualizowany, dlatego zawsze jest zgodny z przepisami, normami itp. Przejście na ten system jest więc krokiem w stronę lepszej przyszłości przedsiębiorstwa.
Wybór system informatycznego
Wybór systemu informatycznego stanowi dla Ciebie nie lada wyzwanie? Jeśli masz kłopot z tym, jakie oprogramowanie najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie, zainwestuj w rozwiązanie w pełni dostosowane do jej specyfiki. Platforma Connecto jest systemem modułowym, składającym się z idealnie dobranych narzędzi IT. Wykorzystujemy autorskie programy, a także produkty Comarch, uznawane obecnie za jedne z najlepszych na rynku. Ponieważ personalizujemy platformę, masz pewność, że w pełni wykorzystasz wszystkie jej funkcje. Nie musisz też w ciemno decydować się na zakup – zależy nam na tym, by byś w pełni zadowolony.
Na specjalnej prezentacji konsultanci omawiają działanie oferowanego przez nas produktu, a także odpowiadają na wszystkie pytania. W ten sposób można przekonać się, jak wygląda oprogramowanie i jak rzeczywiście działa. Spotkanie może odbyć się w wybranym miejscu (np. w siedzibie Twojej firmy) albo zdalnie, na wideokonferencji. Udział w nim jest całkowicie darmowy i nie zobowiązuje do zakupu. Potrzebna jest Ci pomoc przy wyborze systemu informatycznego? A może chcesz umówić się na prezentację? Zadzwoń na numer 32 263 00 00 lub wypełnij formularz w zakładce kontakt!