Unijne fundusze na cyfryzację firm z województwa lubelskiego
Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych to klucz do sukcesu wielu przedsiębiorstw. W tym kontekście warto pamiętać, że ruszyła nowa perspektywa unijna, w której będzie można otrzymać dofinansowanie do zakupu systemów informatycznych dla firm, które chcą wdrożyć nowe technologie.
Województwo Lubelskie – konkurs dla MŚP
W maju zostanie ogłoszony konkurs 2.4 Cyfryzacja lubelskich MŚP – na zakup, wdrożenie i przeszkolenie użytkowników z oprogramowania do zarządzania firmą.
KRYTERIA OBLIGATORYJNE
- Wdrożenie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych dopasowanych do potrzeb przedsiębiorstwa tj. „szytych na miarę” (uwaga: NIE ZALICZA SIĘ tu oprogramowania biurowego, księgowego, systemów operacyjnych wykorzystujących powszechnie znane i dostępne technologie)
- Zakup usług doradczych w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych przedsiębiorstwa, związanych z zakresem planowanego do realizacji projektu
- Wdrożenie innowacji produktowej, procesowej albo organizacyjnej w skali przedsiębiorstwa
Planowany termin ogłoszenia naboru: 29 sierpnia 2023 r.
Typy projektów, które mogą uzyskać dofinansowanie:
Projekty w zakresie transformacji cyfrowej MŚP, jako dodatkowy element projektów wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych.
Planowany termin naboru wniosków: 4 września 2023 – 12 października 2023 r.
Łączna kwota wsparcia w ramach naboru: 22 617 500,00 złotych
Podstawa: 9 maja 2023 r. Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą nr CDLIX/8056/2023 przyjął zaktualizowany Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie dla programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Instytucja ogłaszająca nabór: Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.
Konkurs „Cyfryzacja lubelskich MŚP” to wiele korzyści dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego. Dzięki dofinansowaniu można wprowadzić nowe rozwiązania, które zwiększą konkurencyjność firmy na rynku. Inwestycja w cyfryzację pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału oraz zwiększenie wartości rynkowej.
Connecto pomaga przedsiębiorcom
Chętnie pomożemy Ci określić, jakiego systemu potrzebujesz, z jakich elementów powinien się on składać i jakie procesy biznesowe realizować, by był idealną pomocą. W Connecto od 18 lat wspieramy przedsiębiorców w realizowaniu zadań biznesowych za pomocą narzędzi informatycznych. Oferujemy dostosowywane do wymagań Klienta – „szyte na miarę” systemy klasy ERP i DMS, zapewniające zarządzanie dokumentami, informacjami, przepływem pracy, projektami, rozliczeniami, budżetami, relacjami z klientami oraz analitykę biznesowa.
Zdobądź unijne fundusze na wdrożenie systemu informatycznego, który będzie „uszyty na miarę” potrzeb Twojej firmy. Przygotuj wniosek do konkursu. Zadzwoń, napisz, skontaktuj się z nami:
Sosnowiec: 32 263 00 00
Łódź: 42 715 89 00
[email protected]
Jak zbudować system idealnie dopasowany do potrzeb firmy?
Jak dobrze „uszyć na miarę” system informatyczny, który odpowiada za obieg dokumentów w firmie – dowiesz się z rozmowy naszych ekspertów Macieja Latały i Artura Popławskiego:
Z odcinka dowiesz się:
- Czym jest elektroniczny obieg dokumentów?
- Dlaczego warto szyć system na miarę?
- Po co wprowadzać elektroniczny obieg dokumentów?
- Jaką wiedzę kryje dokument elektroniczny?
- Co łączy dokumenty i działania?
- Jak elektroniczny obieg pomaga pracownikom?
- Co można analizować?
- Czy jest to narzędzie dla korporacji?
- Jakie dokumenty znajdują się w obiegu?
- Czy jest możliwy standardowy obieg?
- Co łączy system z pudełkiem klocków?
- Jak zwraca się inwestycja w system?
- Co łączy system z białą kartką?
- Czy to się opłaca?
- Dlaczego warto?
Zdobądź unijne fundusze na wdrożenie systemu informatycznego, który będzie „uszyty na miarę” potrzeb Twojej firmy. Przygotuj wniosek do konkursu. Zadzwoń, napisz, skontaktuj się z nami:
Sosnowiec: 32 263 00 00
Łódź: 42 715 89 00
[email protected]
Korzyści z cyfryzacji firmy
Wprowadzenie nowych, dopasowanych do potrzeb firmy technologii cyfrowych może przynieść wiele korzyści – zarówno dla przedsiębiorstw jak i klientów. Oto przykładowe z nich:
- zwiększenie efektywności – automatyzacja procesów biznesowych pozwala oszczędzić czas i zmniejszyć koszty operacyjne i zwiększyć zyski.
- poprawa jakości komunikacji i przepływu informacji wewnątrz firmy – dostęp do informacji staje się łatwiejszy i szybszy, co ułatwia ich przetwarzanie.
- poprawa bezpieczeństwa – system informatyczny pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa danych m.in. przez dostęp do poszczególnych zakresów możliwy tylko we wskazanym obszarze, zabezpieczenie danych o klientach, ochronę przed nieuprawnionym dostępem.
- szybsza obsługa klienta – przedsiębiorstwa posiadające systemy typu CRM (Customer Relationship Manager) poprawiają czas poświęcany na przygotowanie dopasowanych produktów i usług, weryfikowanie kolejnych etapów procesu handlowego, a także obsługę posprzedażową, co przekłada się na poprawę satysfakcji i lojalności klientów.
- lepsza kontrola procesów produkcyjnych – narzędzia cyfrowe pomagają monitorować i kontrolować proces produkcji w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybszą reakcję w przypadku nieprawidłowości oraz na poprawę jakości produktów.
- możliwość pracy zdalnej – od czasu pandemii wiele firm zaczęło wykorzystywać cyfrowe narzędzia umożliwiające realizowanie pracy zdalnej, dzięki którym praca może być wykonywana z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie, co przekłada się na większą elastyczność firmy i poprawę szybkości jej działania.
- automatyzacja procesów księgowych – poprzez korzystanie ze zintegrowanych systemów łączących różne obszary działalności firmy, procesy księgowe ulegają skróceniu w czasie.
- lepsza analiza danych – firma posiadająca odpowiednie narzędzia informatyczne do analizowania danych może szybciej i skuteczniej przetwarzać duże ilości informacji, a to umożliwia zarządom firm lepsze podejmowanie decyzji biznesowych, bez angażowania pracowników do tworzenia zestawień.
- skrócenie czasu realizacji zamówień – przedsiębiorstwa, które zdecydują się na cyfryzację i automatyzację procesu zamówień unikają opóźnień i redukują błędy.
- redukcja kosztów – wprowadzenie odpowiedniego systemu informatycznego może znacznie zredukować koszty przedsiębiorstwa dzięki optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenie wydajności pracy oraz automatyzację procesów.
- możliwie pozytywny wpływ na środowisko naturalne – odpowiednio zaprojektowany system cyfrowego zarządzania firmą pomaga w redukcji zużycia papieru, dzięki przechowywaniu dokumentów w formie elektronicznej czy elektroniczne przetwarzanie danych, optymalizację zużycia energii, zmniejszenie ilości odpadów poprzez lepsze zarządzanie zasobami.
Zdobądź unijne fundusze na wdrożenie systemu informatycznego, który będzie „uszyty na miarę” potrzeb Twojej firmy. Przygotuj wniosek do konkursu. Zadzwoń, napisz, skontaktuj się z nami:
Sosnowiec: 32 263 00 00
Łódź: 42 715 89 00
[email protected]