Oprogramowanie dla biur
Współcześnie trudno wyobrazić sobie pracę w biurze bez wsparcia szeregu specjalnych narzędzi IT. Żeby zapanować nad ogromem danych i dokumentów, niezbędne są zaawansowane rozwiązania. W ten sposób można działać szybciej, z mniejszym ryzykiem błędów. Wyjaśniamy, jak działa oprogramowanie dla biur i jak wybrać najlepsze!
Spis treści
Jak oprogramowanie dla biur może ułatwić pracę?
Zacznijmy od opisania tego, jak oprogramowanie dla biur może ułatwić pracę. Specjalny system posiada wiele funkcji, które są wykorzystywane na co dzień. Przede wszystkim usprawnia zewnętrzną i wewnętrzną komunikację – pomaga szybciej, bezpieczniej oraz w bardziej zorganizowany sposób przekazywać ważne informacje i dokumenty. Dzięki temu przedstawiciele różnych działów mogą błyskawicznie się ze sobą porozumieć, przez co cały zespół jest zdecydowanie wydajniejszy.
Z oprogramowaniem do biura można również w wygodny, przejrzysty sposób organizować pracę, rozdysponowując konkretne zadania. System pozwala na bieżąco śledzić postępy oraz reagować na ewentualne nieprawidłowości. W efekcie minimalizuje się ryzyko np. pomyłek, opóźnień, pominiętych zadań czy zdublowanej pracy. Wszyscy wiedzą, czym mają się zająć i ile mają na to czasu, dlatego wszyscy mają przydzieloną odpowiednią ilość zadań.
Nowoczesne systemy posiadają także funkcje, które automatyzują wiele formalności i inne powtarzalne czynności. Przez to pracownicy mogą poświęcić więcej czasu i energii na ważniejsze kwestie, co przyczynia się do wzrostu ich wydajności.
W oprogramowaniu dla biura dostępna może być też funkcja analizy danych. System na bieżąco zbiera szereg ważnych informacji o firmie, dlatego może je przetwarzać, celem przygotowania specjalnych raportów. Na ich podstawie łatwiej jest kontrolować sytuację w przedsiębiorstwie oraz świadomiej podejmuje się kluczowe decyzje biznesowe.
Oprogramowanie dla biur – jakie będzie odpowiednie?
Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych systemów biurowych, dlatego przedsiębiorcy często mają dylemat, co wybrać. Jak ocenić, które oprogramowanie dla biura będzie odpowiednie? Przede wszystkim warto postawić na profesjonalne narzędzie IT, przygotowane przez specjalistów.
Popularną opcją są systemy ERP, czyli programy do planowania zasobów przedsiębiorstwa (od ang. Enterprise Resource Planning). Z ich pomocą można zarządzać najważniejszymi procesami w firmie, związanymi z m.in. finansami, pracownikami czy posiadanymi dobrami. Dzięki nim można kontrolować szereg zagadnień w obszarze m.in. sprzedaży, księgowości, kadr, magazynu, logistyki czy produkcji.
Najważniejszą cechą systemu ERP jest to, że posiada wspólną, dużą bazę danych. Dzięki temu wszyscy uprawnieni pracownicy mają łatwy dostęp do potrzebnych dokumentów i informacji oraz mogą się nimi swobodnie wymieniać w dowolnym momencie. Możliwość ta znacznie przyspiesza różne procesy biznesowe, przyczyniając się do podniesienia jakości oferowanych produktów i/lub usług.
Zalety, jakie daje oprogramowanie
Oprogramowanie dla biura daje wiele wymiernych korzyści. W praktyce w firmach i tak używane są rozmaite programy czy aplikacje, dlatego łatwiej i wygodniej jest przejść na jeden system, który oferuje wszystkie niezbędne funkcje oraz jest w pełni kompatybilny z pozostałymi narzędziami IT.
Do największych zalet wdrożenia profesjonalnego oprogramowania dla biura zaliczają się:
- prosta obsługa – intuicyjny interfejs oraz wspólna baza danych sprawiają, że pracownicy szybko nauczą się pracować z systemem;
- elastyczność – oprogramowanie można w każdej chwili dostosowywać do aktualnych potrzeb, tak by było w pełni funkcjonalne;
- opłacalność – korzystanie z jednego systemu jest zdecydowanie bardziej rentowne; w tym przypadku płaci się tylko za przydatne funkcje, a w razie potrzeby można dodawać kolejne moduły;
- bezpieczeństwo – zaawansowane oprogramowanie posiada nowoczesne zabezpieczenia, które gwarantują pełną ochronę danych;
- mobilność – system nie musi być instalowany na sprzęcie służbowym, dlatego może być używany również przez pracowników zdalnych, hybrydowych albo pracujących „w terenie” lub w innym oddziale firmy;
- automatyzacja – wiele formalności i czynności wykonywanych codziennie może być realizowanych przez system, co przyspiesza pracę i odciąża pracowników.
Program powinien być dobrany w zależności od wielkości firmy. W przypadku dużych korporacji i przedsiębiorstw lepszy będzie np. Comarch ERP XL, zaś w małym biurze lepiej sprawdzi się Comarch ERP Optima. Jeśli działalność dynamicznie się rozwija, najlepszą opcją będzie skalowalna platforma, którą można rozbudowywać i modyfikować.
Gdzie można je przetestować?
Nowoczesnym, elastycznym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest personalizowana platforma Connecto. Zapraszamy do przetestowania naszego systemu na specjalnym spotkaniu. Nasi konsultanci chętnie przedstawią wszystkie funkcje platformy oraz odpowiedzą na pytania, a następnie mogą przygotować odpowiednio dostosowaną ofertę. Udział w prezentacji jest całkowicie darmowy oraz nie oznacza zgody na zakup produktu.
Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer 32 263 00 00.