Otwarty dostęp do wiedzy
Każdy z naszych klientów wie, że Platforma Connecto jest systemem otwartym, który można modyfikować i rozwijać zgodnie z potrzebami.
Dlaczego tak jest?
Ano dlatego, że tak właśnie działa Connecto 😀 Cenimy sobie #OtwartyDostęp! Niejedno badanie naukowe mówi wszak, że kultura organizacyjna przekłada się na charakter produktów oferowanych przez daną firmę. Sama platforma Connecto zawiera w sobie rozwiązania w postaci:
Publikacja naukowa
To, co nas wyróżnia, to sposób pracy – i wewnątrz firmy, i z klientami. Naszym strategicznym celem jest transfer wiedzy. Lubimy dzielić się tym, co wiemy i lubimy wiedzieć o tym, co wiedzą nasi koledzy i koleżanki z firmy. W 2017 roku audyt, który wykorzystywał analizę naszej sieci organizacyjnej, przeprowadziła prof. Anna Ujwary-Gil. Wszystko, czego się dowiedziała, zawarła w liczącej blisko 300 stron publikacji naukowej, wydanej przez PWN (można ją kupić tu: https://bit.ly/3fiiWs3).
Transfer wiedzy
Od teraz każdy naukowiec na świecie (a także każdy człowiek zainteresowany przepływem wiedzy i tworzeniem wartości niematerialnych) może przeczytać na nasz temat w anglojęzycznej publikacji, która dostępna jest w Open Access na licencji CC BY-NC-ND. Można ją pobrać stąd: https://bit.ly/39gjmLL. Od teraz Polecamy ją szczególnie tym z Was, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób wydajność organizacyjna i tworzenie wartości biznesowej zależą od sieci relacji wewnątrz firmy.
Autorka
Anna Ujwary-Gil jest profesorką Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, dyrektorką studiów MBA w INE PAN oraz założycielką i prezeską Fundacji Upowszechniającej Wiedzę i Naukę „Cognitione” (KRS 0000587704). W swojej pracy naukowej realizowała między innymi projekt pt. „Transforming SMEs in Creative Sectors through Business Model Innovation” (2013-2016), który był wynikiem współpracy w ramach konsorcjum dwóch uczelni oraz trzech małych i średnich firm (w tym firmy sektora wirtualnej rzeczywistości) z trzech państw: Islandii, Danii i Polski.
Prowadziła w nim badania i wdrażała modele biznesowe w ujęciu sieciowym firm z trzech państw. Z nami współpracuje od 2016 roku. Publikacja pt. „Organizational Network Analysis. Auditing Intangible Resources” (New York, rok wydania 2020) prezentuje studium przypadku oraz przykład wdrożenia audytu sieciowego zrealizowanego w naszej firmie.