Program do harmonogramów budowlanych
Przedsiębiorcy z branży budowlanej coraz częściej korzystają z nowoczesnej technologii, a w szczególności z zaawansowanych systemów ułatwiających prowadzenie działalności. Dzięki nim mogą przyspieszyć i ułatwić pracę, a nawet zautomatyzować wiele formalności. Omawiamy, jak działa program do harmonogramów budowlanych i dlaczego warto wdrożyć go w swojej firmie.
Spis treści
Program do harmonogramów budowlanych
Program do harmonogramów budowlanych pozwala prowadzić kilka projektów w tym samym czasie, zapewniając pełną kontrolę nad pracownikami, materiałami, budżetem i innymi ważnymi kwestiami. Powinien mieć formę rozbudowanego systemu, dzięki któremu w jednym miejscu można wykonywać wszystkie zadania – od zapytania inwestorskiego, przez ofertowanie, wyszukiwanie podwykonawców i podpisanie umowy, aż po sporządzenie protokołu odbioru. Zwalnia z konieczności korzystania z wielu różnych narzędzi oraz usprawnia wymianę danych, przez co stanowi ogromne udogodnienie dla wszystkich pracowników.
Poznaj także rozwiązanie elektroniczny obieg dokumentów dostępne w ofercie Connecto.
Jak wybrać program do tworzenia harmonogramów budowlanych?
Przedsiębiorcy często są zainteresowani wdrożeniem odpowiedniego systemu, ale nie mają pojęcia, jak wybrać program do tworzenia harmonogramów budowlanych. Rzeczywiście, dobrze jest świadomie podjąć tę decyzję, ponieważ będzie mieć ogromny wspływ na organizację pracy w firmie.
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, by system był uniwersalny. Popularne są narzędzia do harmonogramowania, planowania i zarządzania projektami, ale ta sama platforma może być wykorzystywana również do m.in. planowania dostaw, kontroli magazynu czy rozdysponowywania zadań pracownikom.
Ważne, by wybrany program do tworzenia harmonogramów budowlanych dawał możliwość korzystania z gotowych kosztorysów. Najlepiej, by integrował się z powszechnie wykorzystywanymi systemami, takimi jak np. Norma czy Zuzia, ale też innymi programami, np. do kosztorysowania czy budżetowania. Przydatnym dodatkiem do systemu jest także moduł CRM, przeznaczony do kontaktu z klientem. Pomaga lepiej prowadzić komunikację, co sprzyja nawiązywaniu trwałych relacji biznesowych oraz ma pozytywny wpływ na wizerunek firmy.
Najlepiej zdecydować się na rozbudowane, modułowe oprogramowanie dla budownictwa, dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa. Przy tym duże znaczenie ma proces implementacji systemu. Wymaga czasu oraz odpowiednich przygotowań, dlatego najlepiej skorzystać ze wsparcia profesjonalistów – wykonają analizę przedwdrożeniową, a następnie przeprowadzą całą procedurę. Wtedy ma się pewność, że w trakcie nie straci się żadnych danych, wszystko odbędzie się względnie szybko, a pracownicy sprawnie nauczą się obsługiwać nową platformę.
Zalety programu do harmonogramów budowlanych
Liczne zalety programu do harmonogramów budowlanych sprawiają, że są już popularne nie tylko w dużych firmach. Z powodzeniem wykorzystuje się je w średnich i małych przedsiębiorstwach. Systemy tego typu pomagają bowiem błyskawicznie się rozwijać, poprzez dostosowanie się do aktualnych wymogów rynku i zwiększanie konkurencyjności.
- kontrola i optymalizacja kosztów – system w prosty sposób pozwala rejestrować faktury, rachunki i inne koszty. Dzięki temu można cały czas kontrolować wydatki, minimalizując ryzyko przekroczenia budżetu. Przy tym da się znaleźć potencjalne oszczędności oraz niewykorzystane zasoby, które można korzystnie zainwestować. Świadome zarządzanie pozwala zmaksymalizować zyski;
- elastyczność i skalowalność – platforma oferuje tylko te funkcje, które rzeczywiście są potrzebne. Do tego w każdej chwili można ją rozbudowywać, dlatego w przypadku rozwoju firmy dostosowuje się do nowych wymagań;
- łatwy dostęp i prosta obsługa – wszystkie narzędzia są dostępne w jednym miejscu. Intuicyjny interfejs pozwala pracownikom szybko przestawić się na nowy system. Do tego jest on dostępny nie tylko z poziomu sprzętu służbowego, ale dowolnego komputera oraz urządzenia mobilnego, przez co doskonale sprawdza się przy pracy zdalnej/w terenie;
- opłacalność – ponieważ płaci się tylko za to, co rzeczywiście jest niezbędne, rozwiązanie jest wyjątkowo rentowne. Kwota zależna jest od m.in. ilości stanowisk i licencji dostępowych, ale w ogólnym rozliczeniu wypada szczególnie korzystnie. Do tego system pozwala generować większe zyski, dlatego jego zakup szybko się zwraca.
Jesteś zainteresowany wdrożeniem programu do harmonogramów budowlanych w Twojej firmie? Przekonaj się, jakie funkcje oferuje platforma Connecto – modułowy system, który dostosujemy do specyfiki Twojego przedsiębiorstwa. Umów się na spotkanie, na którym za darmo zaprezentujemy Ci jego możliwości. Zadzwoń na numer 32 263 00 00, wyślij mail na adres [email protected] lub wypełnij formularz w zakładce kontakt.