System ERP dla administracji
Dodatkowe wsparcie przy zarządzaniu dokumentami, ale też innymi szeroko pojętymi zasobami przedsiębiorstwa, jest szczególnie potrzebne w instytucjach publicznych oraz administracji. Nowoczesne narzędzia IT nie bez powodu są już powszechne w różnych branżach. Ich wdrożenie pomaga znacznie usprawnić działanie całej organizacji, a także przyczynia się do jej rozwoju. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w system ERP dla administracji!
Spis treści
System ERP w administracji
System ERP w administracji pełni funkcję zintegrowanego systemu informatycznego, wspierającego zarządzanie organizacją. Dzięki niemu można w pełni świadomie obsługiwać szereg realizowanych procesów biznesowych. Z pomocą oferowanych przez niego narzędzi można m.in. zautomatyzować wiele formalności, a także lepiej podejmować istotne decyzje.
Najlepsze rozwiązania tego typu posiadają budowę modułową, co oznacza, że można je elastycznie konfigurować i dostosowywać do aktualnych wymogów organizacji. Dzięki temu ich działanie spełnia wszystkie oczekiwania, a wykorzystywane narzędzia są w pełni funkcjonalne.
W przypadku systemu ERP w administracji dobrze, by uwzględniono takie udogodnienia, jak m.in.:
- słowniki terminów specyficznych dla danej organizacji,
- bazy kontrahentów, towarów, usług, środków trwałych oraz rejestrów księgowych, które mogą być swobodnie zarządzane przez uprawnionych użytkowników,
- możliwość integracji z innymi systemami,
- intuicyjny import/eksport danych dzięki plikom o ustalonym formacie,
- obsługa usług sieciowych.
Trzeba bowiem pamiętać, że ERP nie ma zastąpić wszystkich stosowanych dotychczas rozwiązań – zwykle ma je uzupełniać, dlatego musi dobrze z nimi współpracować. Bardzo ważne jest, by kompatybilny z nim był m.in. system dla księgowości.
Jakie są możliwości?
Systemy ERP dla administracji mogą być dostosowane do potrzeb zarówno dużych, jak i mniejszych organizacji. Nie ma sensu decydować się na zaawansowany, rozbudowany wariant, jeśli nie wykorzysta się w pełni jego możliwości.
Uniwersalną opcją (która i tak zostaje odpowiednio spersonalizowana) dla sektora MŚP jest Comarch ERP Optima. Jego funkcjonalności z powodzeniem mogą być wykorzystywane w zagadnieniach związanych z księgowością czy zarządzaniem. Przy tym system jest elastyczny i skalowalny, dzięki czemu jego działanie zawsze spełnia aktualne potrzeby.
Wariantem dla dużych instytucji jest Comarch ERP XL. Doskonale sprawdza się nawet w przypadku wielooddziałowych organizacji. Jest dostosowany do obsługiwania wielu procesów na raz i jest niezawodny przy dużych zespołach pracowników.
Jakie możliwości mają oba te programy? Przede wszystkim zapewniają m.in.:
- sprawną i prostą obsługę zagadnień finansowo-księgowych dzięki automatyzacji wielu formalności;
- rozbudowane raporty oraz narzędzia analityczne umożliwiające kontrolę realizacji założonych celów;
- najwyższe standardy bezpieczeństwa przechowywanych danych;
- zgodność z przepisami obowiązującego prawa;
- moduły i funkcje dedykowane do potrzeb administracji publicznej;
- możliwość wdrożenia narzędzi w chmurze;
- alerty o np. ważnych nadchodzących wydarzeniach;
- intuicyjny, przyjazny użytkownikom interfejs;
- pełną integrację z m.in. Portalem Pracowniczym i Elektronicznym Obiegiem Dokumentów.
Dlaczego warto postawić na te rozwiązania?
System ERP dla administracji to ogromne ułatwienie w zarządzaniu organizacją, ale zarazem stanowi przydatne wsparcie dla szeregowych pracowników.
Do największych zalet korzystania z profesjonalnie dobranego i spersonalizowanego systemu ERP dla administracji zaliczają się m.in.:
- usprawnienie procesów,
- lepsza organizacja dokumentów,
- sprawniejsza i bezpieczniejsza komunikacja zewnętrzna oraz wewnętrzna,
- większa kontrola przepływu pracy i zwiększenie wydajności pracowników,
- bardziej świadome zarządzanie organizacją i szybsze podejmowanie kluczowych decyzji,
- minimalizacja ryzyka pomyłek, błędów i opóźnień,
- możliwość rozsądnego zarządzania budżetem i generowania oszczędności.
Po wdrożeniu systemu ERP dla administracji zyskuje się pełniejszy wgląd w sytuację poszczególnych jednostek organizacji. Przy tym wykonywanie codziennych obowiązków i realizacja kolejnych etapów prowadzonych projektów są o wiele prostsze, szybsze oraz mniej narażone na niedociągnięcia.
Implementacja nowoczesnego systemu ERP jest też wskazana ze względu na m.in. nadchodzące duże zmiany, związane z wprowadzeniem obowiązku korzystania z KSeF (Krajowy System e-Faktur). W ostatnich latach dochodziło do wielu zawirowań w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności, a na bieżąco aktualizowane narzędzia IT gwarantują, że wszystkie przygotowywane dokumenty oraz wykonywane działania będą w pełni zgodne z przepisami.
Gdzie szukać specjalistów?
Planujesz wdrożyć w swojej organizacji profesjonalny system ERP dla administracji? Wybierz zaawansowane rozwiązanie, które zostanie dostosowane do konkretnych wymogów i potrzeb przez zespół doświadczonych specjalistów.
Grupa Connecto dostarcza znacznie więcej, niż gotowe systemy. Przygotowujemy spersonalizowaną ofertę, a następnie zajmujemy się całym procesem wdrożenia. Po wszystkim oczywiście zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne, czuwając nad prawidłowym działaniem wszystkich narzędzi.
Chciałbyś dokładnie zapoznać się z funkcjami naszych systemów ERP? Z przyjemnością omówimy je na specjalnej prezentacji. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer 32 263 00 00, by ustalić termin spotkania – w naszej siedzibie, w Twojej firmie albo zdalnie (podczas wideo konferencji).